Wynik przeciwciała przeciw peroksydazie tarczycowej

Witam, odebrałam własnie wynik przeciwciała przeciw peroksydazie tarczycowej z wynikiem 9062 a norma to maks 60!!! w sobotę mam wizytę pierwszy raz u endokrynologa ale wynik mnie przeraził stąd proszę o jakakolwiek informację :( Ola 34 lata pozdrawiam

Witam. Sam wynik poziomu przeciwciał nie świadczy o żadnej chorobie. Należy interpretować go w kontekście bezpośredniego badania pacjenta oraz wyników badań poziomu hormonów tarczycy.