Wynik rezonansu magnetycznego głowy i stan po kraniotomii prawostronne

Witam. Oto fragment wyniku rezonansu magnetycznego głowy męża: Badanie uwidoczniło stan po kraniotomii prawostronnej. W prawym płacie czołowym korowo-podkorowy obszar malacji. Co oznacza obszar malacji? Czy są to pewnego rodzaju blizny? Czy jest to niebezpieczne i czy niesie za sobą jakieś powikłania? Czy jest to praktycznie bez znaczenia? Proszę o szybką odpowiedź. Bardzo się niepokoję.

Wynik rezonansu magnetycznego głowy Pani męża: Badanie uwidoczniło stan po kraniotomii prawostronnej. W prawym płacie czołowym korowo-podkorowy obszar malacji.
Tak, obszar malacji oznacza "bliznę" mózgu , po doznanym uszkodzeniu
Nie podała Pani wywiadu ani przyczyny trepanacji?
Stłuczenie mózgu, krwiak, inne uszkodzenie??
Pozdrawiam