Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa 36-letniej osoby do analizy

wynik bad. MR kręg. szyjnego Osłabienie syg. MR w T2 zal.obr.z obszaru krążkow międzykregowych na poz.C4/C7 z ich obniżeniem-zmiany degeneracyjne.Osteofitarne wyciągniecia krawędzi tylnych trzonow w odcinku C4/C7, szczegolnie nasilone na pozionie C5/C6.Zmiany te modeluja nieco przednią powioerzchnię worka oponowego zmiejszając wymiar strzałkowy kanału kręg. w odc.C4/C7 do ok.10,5 mm.Rezerwa płynowa przestrzeni pajęczynówkowej worka oponowego ograniczona zwł.na poz. C5/C6. Czy grozi operacją Ania

Witam,
należy zestawić wyniki badania obrazowego z Pani stanem ogólnym.
Leczenie zabiegowe może okazać się skuteczne

Proponuję skonsultować się z neurochirurgiem na wizycie.

pozdrawiam