Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 0 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rezonans magnetyczny kręgosłupa u 40-latki

Proszę o opinie na temat moich badań rezonansu magnetycznego. Uwidoczniono zmiany zwyrodnieniowe krążka międzykregowego C/C wyrażone obniżeniem sygnału w obrazach T@ zależnych (odwodnienie) oraz nieznacznym obniżeniem wysokości. Na poziomach C3/C4 i C4/C5 pośrodkowe uwypukliny k/m modeluja worek oponowy z minimalnym modelowaniem brzusznej powierzchni rdzenia kręgowego na poziomie C4/C5. Na poziomie C5/C6 szerokopodstawna pośrodkowa-lewoboczna wypuklina k/m modeluje nieco brzuszną powierzchnię rk Na poziomie C6/C7 niewielka prawoboczna para-cemntralna protruzja k/m zwęża prawy zachyłek boczny kanału kręgowego z prawdopodobnym drażnieniem prawego korzenia C7 w miejscu wyjścia z worka oponowego. Towarzyszące niewielkie zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kęgowych. Ok 10mm niespecyficzne ognisko w prawej częsci trzonu C7 może odpowiadac nietypowemu ubogotłuszczowemu naczyniakowi
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Tomografia komputerowa 3D

Tomografia to badanie, które może posłużyć wykryciu schorzeń neurologicznych lub laryngologicznych. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tomografii komputerowej w trójwymiarze.

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Świadczy również o zmianach zwyrodnieniowych. Sugeruję aby udała się Pani do lekarza ortopedy lub neurochirurga w celu konsultacji oraz włączenia leczenia.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy