Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 3 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiany zwyrodnieniowe w badaniu MR kręgosłupa

Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykonane w sekwencji SE uwidoczniło zmiany zwyrodnieniowe krążka międzykręgowego C5/C6 wyrażone obniżeniem sygnału w obrazach T2- zależnych (odwodnienie) oraz nieznacznym obniżeniem wysokości. Na poziomach C3/C4 i C4/C5 pośrodkowe wypukliny k/m modelują worek oponowy z minimalnym modelowaniem brzusznej powierzchni rdzenia kręgowego na poziomie C4/C5. Na poziomie C5/C6 szerokopodstawna pośrodkowa -lewoboczna wypuklina k/m zwęża prawy zachyłek boczny kanału kręgowego
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynika zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy