Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa i anomalia rozwojowa w postaci zespołu zakotwiczenia nici końcowej

dalsza część mojego rezonansu. przylegająca do lewego korzeniaL5sasiadująca z prawym korzeniem L5. Na poziomie L4/L/5widoczna niewielka centralno-dwuboczna przepuklina krąż. m-k uciskająca worek oponowy,obustronnie sąsiadująca z korzeniami nerwów rdzeniowych na tym poziomie.Bulging krążka m-k L3/L/4 uciskający worek oponowy . Skondylodyskopatia lędźwiowego odcinka kręgosłupa.Obraz MR kr. L-S przemawia za anomalią rozwojową w postaci zespołu zakotwiczenia nici końcowej.

Aleksander Ropielewski

Tak jak w opisie, ma Pani zmiany zwyrodnieniowe odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz przepukllinę i przemieszczenie krążka międzykręgowego, a także zmianę wrodzoną. Wszystkie one mogą powodować objawy bólowe, zaburzenia czucia i funkcji w zakresie obszaró ciałą unerwianych przez uciskane korzenie nerwowe. Leczenie powinno polegać na fizjoterapii i doraźnym leczeniu przeciwbólowym, a gdy to nie pomoże należy rozważyc operację. Pisżę to nie znajac stanu klinicznego i objawów.