Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badania rezonansu kręgosłupa a wskazania do operacji

witam bad. z rezonansu . niewielkie tylne wypukliny udowodnionych krążków m-k w odcinku L3-L5 , nieznacznie uciskające worek oponowy. niewielka tylna centralna/centralno-prawostronna przepuklina jądra miażdżystego odwodnionego krążka m-k L-5/S1 modelująca przednia pow. worka opony twardej -dodatkowo z dyskretnym uwypukleniem tylnego brzegu tego krążka m-k oraz wydłużeniem krawędzi stawu m-k na wysokości prawego otworu m-k L5/S1.kręgosłup w normie,zabiegi nie pomogły itp/czy myśleć nad operacja?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Witam, choroby nie czyta się jedynie z badania obrazowego. Jeżeli posiada Pan dolegliwości bólowe należałoby skonsultować się w tym przypadku z neurochirurgiem, który zróżnicuje czy objawy bólowe są spowodowane rzeczywiście uciskiem na struktury nerwowe i czy Pana sytuacja wymaga leczenia operacyjnego. W innym przypadku proponuję kontynuować rehabilitację z uwzględnieniem trakcji ręcznej lub na szynie sterowanej komputerowo plus zabiegi ręczne rozluźniające mięśnie, które dodatkowo mogą powodować dolegliwości przy kręgosłupie ale także na obwodzie. Pozdrawiam. Dziękuję.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy