Wynik RTG kręgosłupa a znieczulenie podpajęczynówkowe

Dzień dobry.W 2009 roku miałam wykonywane badanie rezonansu magnetycznego podczas którego wykryto przepuklinę krążka międzykręgowego modelującą przednią powierzchnie worka oponowego bez cech ucisku na korzenie nerwów rdzeniowych,na poziomie L4/L5 tylne pośrednie uwypuklenie krążka międzykręgowego o wymiarach 4 x 12 mm w płaszczyżnie poprzecznej oraz na poziomie L5/S1 protruzję krążka międzykręgowego z uciskiem na korzeń nerwu.Czy można wykonać znieczulenie podpajęczynówkowe?Czym to grozi?

Witam!
No powiem szczerze, że akurat te wypukliny ma pani w miejscu podawania znieczulenia, lecz tak naprawdę w przestrzeń podpajęczynówkową można u pani trafić, także tu akurat wydaje się, że niczym to nie grozi, natomiast będzie problem z pani wygięciem kręgosłupa i tu jest problem - to może utrudnić zlokalizowanie tej przestrzeni. Natomiast dla wprawnego anestezjologa nie powinien być to jakiś duży problem.
Pozdrawiam.