Wynik TK głowy z kontrastem 39-latki
Witam! Mam prawie 40 lat i właśnie odebrałam wynik TK głowy z kontrastem. W wyniku zamieszczono: odcinkowe poszerzenie blaszki wewnętrznej łuski kości czołowej - hyperostoza frontalna oraz odcinkowy zanik korowy tkanki mózgowej w biegunie czołowym. Ponadto mam częste bóle głowy odkąd pamiętam, częste zapalenia zatok oraz bardzo wysoki poziom cholesterolu.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Hiperostoza frontalna jest to wrodzona choroba kości, w której występuje uogólnione, symetryczne stwardnienie śródkostne, w tym przypadku kości czołowej. Zaniki korowe najczęściej są konsekwencją wieku i zmian miażdżycowych - zdecydowanie jednak nie w Pani wieku. Wynik powinien zostać oceniony w oparciu o dokładne dane kliniczne.
Należy wykonać dodatkowo rezonans magnetyczny mózgu, wysoki poziom cholesterolu nie ma związku z wynikiem TK głowy należy to leczyć, pozdrawiam