Wynik TK głowy z kontrastem 39-latki

Witam! Mam prawie 40 lat i właśnie odebrałam wynik TK głowy z kontrastem. W wyniku zamieszczono: odcinkowe poszerzenie blaszki wewnętrznej łuski kości czołowej - hyperostoza frontalna oraz odcinkowy zanik korowy tkanki mózgowej w biegunie czołowym. Ponadto mam częste bóle głowy odkąd pamiętam, częste zapalenia zatok oraz bardzo wysoki poziom cholesterolu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Hiperostoza frontalna jest to wrodzona choroba kości, w której występuje uogólnione, symetryczne stwardnienie śródkostne, w tym przypadku kości czołowej. Zaniki korowe najczęściej są konsekwencją wieku i zmian miażdżycowych - zdecydowanie jednak nie w Pani wieku. Wynik powinien zostać oceniony w oparciu o dokładne dane kliniczne.

Należy wykonać dodatkowo rezonans magnetyczny mózgu, wysoki poziom cholesterolu nie ma związku z wynikiem TK głowy należy to leczyć, pozdrawiam