Wynik TK kręgosłupa 58-latki do analizy

Witam serdecznie . Tomograf kręgosłupa szyjnego i ledzwiowo-krzyzowego . Na poziomieL4- L5 uwiecznione koncentryczne wypukłe nie krążka m -k typu bulging wypuklajace się w dolne części otworów m -k oraz powodujące splaszczenie worka oponowego. Na poziomie L5 - S1 widoczna niewielka wypuklina krążka m-k będąca w styczności z workiem opon owym. W masie wypukły widoczne drobne zwapnienia oraz widoczne degerenacyjne zwapnienia w obrębie krążka m -k poziomu L5 -S1 na tym poziomie osteofity .

Witam serdecznie,

Wynik badania świadczyć może o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii oraz o zmianach zwyrodnieniowych. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem neurologiem lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.