Wynik USG Dopplera kończyn dolnych

Dzień Dobry  mam pytanie co dalej robić. Robiłem badanie USG dopplera źył kończyn dolnych, i wynik jest taki. Strona prawa -vsm wydolne ujście i pień na udzie i podudziu.Vsp droźne, niewydolne ujście i poszerzony pień na podudziu,powyźej bocznica uchodząca na udzie (variant źyły Giacominiego) wydolna bez skrzeplin.Układ źył głebokich wydolna bez cech zakrzepicy na udzie i podudziu. Proszę o pomoc co z tym robić. Dziękuję.

Wynik wskazuje ewidentnie na niewydolność ujścia żyły odstrzałowej co przy nasileniu klinicznym (objawy, stan miejscowy) może wymagać leczenia zabiegowego. Najlepiej w tej sprawie jeszcze bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem ogólnym lub naczyniowym, który podejmie decyzję co do dalszego postępowania.