Wynik USG ginekologicznego a PCOS

Chciałam się dowiedzieć czy mam Pcos. Bo lekarz mi mówił że Mam ale się dalej zastanawiam. Proszę spojrzeć na wynik z USG Trzon macicy przodozgięty jednorodny dł.46mm AP 29mm. Endometrium jednorodne gr 10mm Endocervix jednorodne Jajniki z pęcherzykamni do śr 8mm zlokalizowanymi obwowodwp (hyperandrogenemia, hyperprolaktynemia?). Lewy Jajniki 24%2A16mm z cechami przebytej owulacji. Prawy Jajniki 22%2A16mm Zat.Douglasa bez patologii. Bo leczenie już trwa rok i nic

Aleksander Ropielewski

Sam obraz USG nie upoważnia do rozpoznania PCOS. Bez dodatkowych badań nie mogę tego jednoznacznie stwierdzić. Poza tym leczenie PCOS jest procesem długotrwałym.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski