Opis USG ginekologicznego u 29-latki

OPIS USG  Trzon macicy przodozgięty jednorodny dł.46mm AP 29mm. Endometrium jednorodne gr 10mm Endocervix jednorodne Jajniki z pęcherzykamni do śr 8mm zlokalizowanymi obwowodwp (hyperandrogenemia, hyperprolaktynemia?). Lewy 24%2A16mm z cechami przebytej owulacji. Prawy 22%2A16mm Zat.Douglasa bez patologii. Moje pytanie dotyczy tych nazw (hyperandrogenemia i hyperprolaktynemia). Co oznaczają w medycynie. Może mam Pco zamiast Pcos? Bo już można dostać szału bo każdy mówi co innego.

Aleksander Ropielewski

Opis badania wskazuje na obecność PCO. To czy jest to PCOS zależy od korelacji z innymi wynikami badań dodatkowych i objawami klinicznymi. USG odpowiada na pytanie czy posiada Pani PCO (jedną ze składowych PCOS).

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski