Wyniki badań hormonów tarczycy a podjęcie starań o dziecko

Witam,jestem 36letnia kobieta planującą ciążę, mam regularne cykle,. W czerwcu zbadałam tsh-wynik 4,9, Kolejne badanie tsh zrobiłam we wrześniu i wykazało ono 2,940, następne zrobiłam 3.11 i wykazało 2,740. Przy ostatnim badaniu zrobiłam też TPO, które wyszło 8,80.Czy mogę podjąć starania o dziecko?niepokoi mnie też odczucie ciepła ciała z podejrzeniem przedwczesnej menopauzy-pierwszy okres miałam w wieku 9lat. Proszę o radę czy możemy się starać i co jeszcze ewentualnie zwracać uwagę.Dziękuj

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, oczywiście może się starać Pani o dziecko, jednakże powinna Pani starać się obniżyć wyniki TSH do poniżej 2,5 poprzez pobieranie leków (euthyrox lub inny preparat). Wyniki jakie Pani uzyskuje może wskazywać na niedoczynność tarczycy. Pozdrawiam