Starania o dziecko a poziom hormonów tarczycy

Dzień dobry, Mam 29 lat, chciałabym zacząć starania o dziecko. Zbadałam poziom TSH i wyszedł na poziomie 3,41 uIU/ml przy podanym zakresie norm 0,340-5,600. Teoretycznie mieszczę się w normie ale są opinie, że normy są zawyżone a kobiety planujące ciąże powinny mieć TSH nieprzekraczające 1,5. Czy to oznacza, że powinnam się leczyć? Lekarz pierwszego kontaktu kierujący mnie na badanie prosił o ponowną wizytę JEŚLI wyniki będą niepokojące a czy są? Pozdrawiam,

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki są w normie. Proponuje udać się do lekarza ginekologa. Sądzę że spokojnie można się starać o dziecko.