Wyniki badań krwi a obniżona ilość płytek krwi

witam syn miał ponowne ronione badanie krwi proszę o ich interpretacje w poprzednich miał za mało płytek krwi i lekarz zalecił badanie na cytrynian(czy jakoś tak) WBC 6,4 LYM2,8 MON0,5 GRA3,1 LYM%43,5 MON%8,5 GRA%48 a norma (50-80)
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Brakuje istotnych danych - zwłaszcza płytek krwi i wieku dziecka (wartości norm są zależne od wieku). Zakładając normy dla dorosłych badania nie budzą niepokoju.