Wyniki badań - proszę o interpretację badań

Dzień dobry, bardzo proszę o zinterpretowanie wyniku. Podaję teraz wartości zaniżone i zawyżone. Proszę mi powiedzieć, czym może być to spowodowane. Ponieważ od pewnego czasu wypadają mi włosy, od 7 miesięcy nie mam miesiączki, mam stany depresyjne i może to mieć powiązanie z wynikiem. RDW[%] 11,0 i rozmaz krwi obwodowej (przy czym nie mam podane w jakich jednostkach), segm. pałeczk. 62, kwasochłonne 6, limfocyty 32. Martwię się czy to coś poważnego. Zastanawiam się, czy iść do lekarza i ewentualnie do jakiego. Mam 21 lat.
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Szkoda, że nie podała Pani jednak całego wyniku morfologii krwi, gdyż tylko wtedy możliwa jest pełna interpretacja badania. W wynikach, które Pani przedstawiła, widać zwiększony nieznacznie odsetek granulocytów obojętnochłonnych w fazie pałek - może to wskazywać na infekcję bakteryjną lub pasożytniczą (przy jednoczesnym podwyższeniu granulocytów kwasochłonnych). Jest to tylko jedna z możliwości. W związku z tym, że liczba białych krwinek jest prawidłowa, wynik ten można też uznać za prawidłowy. Nie odzwierciedla on też przyczyny Pani problemów z miesiączkowaniem i wypadaniem włosów.

W pierwszej kolejności proponowałabym skierować się do lekarza rodzinnego/internisty, a także koniecznie do ginekologa (nie jest potrzebne skierowanie lekarza POZ) w celu dokładnego badania. Możliwe, że potrzebne będzie wykonanie specjalistycznych badań obrazowych i hormonalnych. Nie można bagatelizować tego problemu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.