Wyniki badań 18-latka: jak je interpretować?

Witam. Proszę o interpretację wyników badań syna w wieku 18 lat. RBC - 5,59; MCV - 84,6; RDW - 14,0; HCT - 47,3; PLT - 141; MPV-10,0; WBC - 4,4; HGB - 15,2; MCH - 27,2; MCHC - 32,2 ; LYMF - 2,3 ; GRAN - 1,8 ; MID - 0,3 ; LYMF=H - 51,4 ; GRAN - 41,6 MID-7,0 LEUKOGRAM: Granulocyty obojętnochłonne z jądrem pałeczkowym - %; Granulocyty obojętnochłonne z jądrem segmentowym - 44%, Granulocyty kwasochłonne - 5%, Limfocyty 48%, Monocyty 3%, OB 2/6, glukoza 80,7 mg/dl   Zastanawiają mnie te limfocyty - 48% O czym to może świadczyć? Synowi w zasadzie nic nie dolega. Może jest trochę słabszy i to wszystko.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

wynik morfologii krwi syna mieści się w graniach normy. Liczba leukocytów znajduje się przy dolnej granicy normy, co czasami obserwuje się po przebytych infekcjach lub w sytuacjach przemęczenia, stresu. Podobnie rzecz ma się do nieco zwiększonego odsetka limfocytów. Czasami też sytuacja taka jest spowodowana działaniem leków lub niedoborami składników odżywczych (nieprawidłowa dieta).

Niestety nie znam dokładnego stanu zdrowia Pani syna ani sytuacji życiowej. Niemniej co mogę doradzić, to zachęcenie syna do większej aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywania, odpowiedniej ilości snu i rozładowywania stresu.

Ogólnie jednak wyniki nie stanowią powodu do niepokoju ani interwencji lekarskiej.

Pozdrawiam serdecznie