Kobieta , 45 lat Proszę o interpretacje wynikow,zrobiłam je ponieważ przytyłam tylko w okolicach brzucha: Cholesterol całkowity 209 (norma 115-190) HDL 78,82 LDL 128,28 Tròjglicerydy 72,76 Krzywa cukrowa na czczo 114 po 1h 159 po 2h. 130 Insulina na czczo 6,4 po 1h. 34,2(norma 2,6-24,9) po 2h. 64,9(norma2,6-24,9) Czy te wyniki świadczą juz o insulinooporności,nie przytyłam dużo bo zaledwie 2kg i to skupiło się na brzuchu.Wazyłam zawsze 48kg.Podejrzewam ,że to od stresu.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • InsulinaInsulina jest hormonem wykorzystywanym w leczeniu cukrzycy. Dzięki niej glukoza jest łatwiej zużywana przez komórki mięśni i tkanki tłuszczowej. Ponadto zmniejsza produkcję cukru przez wątrobę i nasila jego przekształcanie w inne związki.
  • Stres – Stres jest negatywnym odczuciem, które towarzyszy człowiekowi od zawsze. Życie w ciągłym stresie przestaje być czymś wyjątkowym. Staje się normą. Niestety wyniki badań epidemiologicznych prowadzonych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) są niepokojące i wskazują, że szybkie tempo życia, cywilizacja przemysłowa, duża gęstość zaludnienia, rywalizacja i towarzyszący temu wszystkiemu stres zwiększają prawdopodobieństwo zachorowania na choroby nowotworowe, wrzodowe czy układu krążenia.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Stres

Cukrzyca a stres

Cukrzyca a stres

Cukrzyca i stres to podwójny dyskomfort i napięcie emocjonalne. Choroba stanowi bowiem naturalne źródło zagrożenia i powoduje spadek samopoczucia. Konieczność ciągłego monitorowania poziomu glukozy we krwi, dbania o zdrowie, trzymania diety i uczęszczania...