Wyniki badania na toksoplazmozę a wskazania do stosowania antybiotyku

Pani doktor nie kazala mi robic awidności dlatego nie wiem jaki mam wzkaznik igG powtarzała tylko badania na toksoplazme co trzy tyg i wygladały tak pierwsze IgG 525 IgM 0,83 drugie IgG 128 IgM 0,82 a trzecie IgG 112 IgM 0,73 i od teraz mam brac antybiotyk

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Taki wynik może wskazywać na utajone zakażenie - utrzymujące się dość wysokie IgG. Z drugiej strony poziom IgM jest niski co pewnym sensie wyklucza zarażenie. Antybiotyk w tym przypadku jest wskazany dla zachowania profilaktyki i ostrożności.