Wyniki hormonów tarczycy po stosowaniu Euthyrox

Proszę o pomoc w interpretacji wyników. Od 8 lat leczyłam się na hashimoto. Brałam euthyrox 75. W lipcu zaczęłam się źle czuć i zrobiłam badania. TSH było wtedy 0.016. Poszłam do endokrynologa i kazał brać po pół tabletki i za 4 tyg do kontroli. Wtedy tsh wyszło 0.022wtedy kazał czekać 2 miesiące i ponowić badania. Teraz jest Tsh 0.005 Ft3 9.49 Ft4 2.72 Anty tpo 398 Proszę o pomoc bo jestem przerażona

Pozdrawiam,
www.dietaifitness.pl

Aleksander Ropielewski

Pani wyniki wskazują na nadczynność tarczycy z powodu zbyt dużej dawki tyroksyny jaką Pani przyjmuje. Ft4 rośnie później niż Ft3 dlatego jeszcze jest w normie. Konieczna jest kontrola i dopasowanie dawki.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski