Wynik proteinogramu a związek z Hashimoto

Witam,mam podwyższone OB (kilka lat). Waha się ono 30-44 mm/h. Hashimoto (euthyrox), zażywałam także Bromergon na obniżenie PRL, USG jamy brzusznej ok, Potas, Alt, Kreatynina, glukoza, CRP w porządku, TSH ok, ANTY-TPO i ANTY-TG bardzo wysokie. Proteinogram - zmartwiły mnie wyniki - Białko całk 78g/l (60-80 g/l), obniżone Albuminy 51,3 % (54-65) i podwyższone g-globuliny 21,9 % (9-18). Czy taki wynik proteinpgramu może oznaczać jakąś poważną chorobę czy może mieć związek z Hashimoto?

Dzień dobry, możliwe, że wystąpiły u Pani nietolerancje pokarmowe. Polega to na tym , że organizm niektóre białka w pożywieniu traktuje jako obce i tworzy z nimi kompleksy z przeciwciałami. Może to powodować przepuszczalność jelita i krążenie tych kopleksów po całym organizmie. Tworzy to permanentny stan zapalny, przez co organizm nie "zajmuje się" zrzucaniem zbędnych kilogramów, tylko z walką z zakwaszeniem i stanem zapalnym. Robi się takie badania z krwi aby dowiedzieć się na jakie produkty może być nietolerancja i powodować permanentny stan zapalny.
Pozdrawiam,
Ewa Trusewicz, dietetyk, dietcoach
www.dietaifitness.pl