Wynik przeciwciał tarczycowych i wypadanie włosów

Dzien dobryMa ogromny problem z wypadajacymi wlosami. Mailam robione hormony tarczycy i płciowe, ktore byly w normi. Dlatego tez zrobilam przeciwciala tarczycowe. Wynik TPO-600 TG-212 .Prawdopodobnie jest to hashimoto. Potrzebuje informacji gdzie w Warszawie znajde lekarza ktory zna ta chorobe i potrafi ja leczyc prawidlowo. Bardzo prosze o informacje.

Jeśli wypadanie włosów będzie nadal to być może, że ma Pani jakieś nietolerancje pokarmowe (dużo częstsze przy hashimoto, sama choruję na to i mam pare nietolerancji). Polega to na tym , że organizm niektóre białka w pożywieniu traktuje jako obce i tworzy z nimi kompleksy z przeciwciałami. Może to powodować przepuszczalność jelita i krążenie tych kopleksów po całym organizmie. Tworzy to permanentny stan zapalny, przez co organizm zajmuje się tylko walką z zakwaszeniem i stanem zapalnym. Walka dużo organizm kosztuje, przez co może być Pani przemęczona, mogą wypadać włosy. Robi się takie badania z krwi aby dowiedzieć się na jakie produkty może być nietolerancja, kosztują niestety ok 450-500zl.

Ewa Trusewicz, dietetyk, dietcoach
www.dietaifitness.pl