Wyniki immunochemii u 55-letniego mężczyzny

Witam Mam wyniki immunochemi TSH 4,740 ulU/ml wiem ze jest podwyzszone ,chcialbym sie dowiedziec z czym to sie wiaze,mam 55lat

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowny Panie, konieczna jest konsultacja w endokrynologiem, ktory wykona pełen panel badań parametrów funkcji tarczycy. Wówczas będzie możliwe włączenie odpowiedniego postępowania leczniczego. Pozdrawiam

Wynik nico przekracza górną granicę wartości referencyjnych, co może wiąże się z potrzebą rozszerzenia diagnostyki o oznaczenie poziomu przeciwciał przeciwtarczycowych (a-TPO i a-TG ) oraz powtórnego oznaczenia TSH i fT4.