Wyniki poziomu glukozy u 19-tygodniowego dziecka

Witam,ostatnio odebrałam wyniki glukozy z paluszka mojego 19 tygodniowego synka. Wynik był 118, więc więcej niż przewiduje norma z tego laboratorium. Dodam, że synek pół godziny przed badaniem pił mleczko modyfikowane. Czy to mogło wpłynąć na wynik, czy mam się nie pokoić? Jaka jest ogólnie przyjęta norma dla niemowląt? Bardzo proszę o poradę. Z góry dziękuje

Milena Lubowicz

Mleko zawiera węglowodany, w związku z czym na pewno miało wpływ na poziom glukozy. Badanie takie nie jest miarodajne i nie należy go odnosić do normy podanej przez laboratorium.
Pozdrawiam