Wypadanie włosów, karmienie piersią a bezpieczne preparaty

Jestem młodą mamą, karmię piersią i moim głównym problemem sa wlosy. Wypadają mi "garściami" DOSLOWNIE. Sama nie wiem co mam robic, bo wiem że to zjawisko towarzyszy kobietom, ktore zostaly mamą, ale u mnie objawia sie to wypadaniem notorycznym wypadaniem wlosow, dziennie wypadają ich setki. Czy sa jakieś bezpieczne leki, ktore mogłabym zażywać? Prosze o pomoc.

Witam,
ypadanie włosów około 4-6 miesięcy po porodzie (później w przypadku karmienia piersią) jest zjawiskiem fizjologicznym. Związane ono jest ze zmianą cyklu włosa w ciąży, co po ustabilizowaniu się gospodarki hormonalnej wraca do normy. Włosy, które w ciąży wypadały w mniejszej ilości, wypadają potem nadmiernie.
Powinna Pani jednak udać się do dermatologa, który pomoże stwierdzić, czy jest to jedyna przyczyna wypadania włosów.
W wyborze odpowiedniego dla Pani leczenia pomoże lekarz dermatolog.