Wypadanie włosów po ciąży a niedoczynność tarczycy

Mam problem, otóż mam 19 lat i urodziłam dziecko 4 miesiące temu. Od zajścia w ciążę, aż do teraz wypadają mi włosy. Teraz się pogorszyło ponieważ wypadają garściami przy samym myciu i czesaniu wypada 4-5 garści włosów. Nawet przy suchych włosach po przejechaniu ręką zostaje parędziesiąt włosów w ręce. Mam również niedoczynność tarczycy, a czytałam, że to również może mieć wpływ na wypadanie. Co robić w takiej sytuacji?! :(

Jest Pani młodą matką, pewnie też karmi Pani piersią To wyjątkowo trudny okres, "wyczerpanie sił organizmu" po porodzie , trudy opieki nad niemowlęciem, stres i dużo emocji. Warto porozmawiać z Lekarzem, zrobić badania krwi, żelazo, tarczyca. Należy pilnować dobrej diety i regularnych posiłków i odpoczynku, snu. Nawet w ciągu dnia warto korzystać z drzemki , kiedy dziecko śpi. Może poszukać też pomocy i wsparcia wśród bliskich i przyjaciół?