Wypadanie włosów u nastolatka podczas ich zapuszczania

Witam mam 16 lat. Od pół roku zapuszczam włosy, obecnie mają jakieś 10 cm i od dwóch miesięcy strasznie mi wypadają (20-30 dziennie, głównie podczas mycia głowy. Rodzice doradzają mi abym podciął włosy, albo całkowicie ściął. Zażywam Belissę, ale nie wiem czy może mi to cokolwiek pomóc, gdyż jest to suplement diety przeznaczony dla kobiet. Proszę o pomoc jak temu zaradzić i jakich środków.
16 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Podczas zapuszczania włosów z pewnością trzeba od nie odpowiednio dbać. Suplementy oczywiście nie są przeciwwskazane, nawet te dla kobiet. Organizm zarówno kobiety jak i mężczyzny potrzebuje podobnych składników. Muszę jednak przypomnieć z pozory błahą sprawę. Dłuższe włosy wypadają z podobną częstotliwością co krótkie jednak tych krótkich nie widać. Długi włos rzuca się w oczy podczas kąpieli czy szczotkowania. Myślę iż nie jest to już patologia w Pana przypadku. Każdy z nas na co dzień traci włosy.