Wysokie wartości ciśnienia tętniczego i cukru. Jak je obniżyć?

Witam. Mam poważny problem z Babcią (wiek 72 lata). Choruje na cukrzycę, najczęściej jej cukier przekracza 300 :( Od kilku dni miewa zawroty głowy, podwójnie widzi i do tego cisnienie ponad 200 :( Nie wiem co zrobić, by zbić to ciśnienie oraz cukier? ;( Proszę o pomoc :(
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wartość ciśnienia tętniczego, które Pani podaje z towarzyszącymi zawrotami głowy i podwójnym widzeniem wymagają bezwzględnie niezwłocznego zgłoszenia się do lekarza - albo lekarza rodzinnego (który najpewniej skieruje Babcię do szpitala) albo bezpośrednio na izbę przyjęć szpitala. Utrzymywanie się takich wartości ciśnienia grozi w każdej chwili wystąpieniem niebezpiecznych dla życia powikłań (w tym udaru mózgu). Proszę sprawdzić, czy Babcia przyjęła ostatnią dawkę leków przeciwnadciśnieniowych - jeśli nie, proszę jej ją podać.

W trakcie hospitalizacji z pewnością zmodyfikowane zostanie także leczenie cukrzycy, gdyż jak widać dotychczasowa terapia jest nieskuteczna.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.