Co szybko zjeść, by obniżyć poziom cukru?

Lucjan od tygodnia robi sobie zastrzyki z insuliny, poziom cukru jest nierówny - 10,5, po 2 godzinach 15.00 i martwię się, bo mimo diety wciąż cukier jest wysoki. Mimo że insulinę wstrzykuje po 20 rano i 22 ml wieczorem, to po godzinie cukier wynosi 23.5, jest bardzo, bardzo wysoki. Proszę o radę, jak zbić cukier.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jeżeli mimo prawidłowo prowadzonej diety utrzymują się tak wysokie poziomy glikemii, prawdopodobnie konieczna jest modyfikacja farmakoterapii.

Jeżeli dotychczas poziomy cukru na podanych dawkach insuliny były prawidłowe, konieczne jest wyjaśnienie, co stało się przyczyną zmiany poziomów glikemii. Być może przyczyną jest na przykład tocząca się infekcja.

Z całą pewnością konieczna jest wizyta u prowadzącego diabetologa, a jeżeli termin będzie odległy, wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego. Proszę nie zwlekać, źle wyrównana cukrzyca jest przyczyną wielu powikłań.

Pozdrawiam.