Zapytaj lekarza

1 , 0 0 9 , 4 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysoki poziom cukru po zakończeniu chemioterapii

mama choruje na cukrzyce typu 2, w pazdzierniku stwierdzono u niej raka zlosliwego watroby( Hepatitis typu C i marskosc od kilkunastu lat). Po pierwszym cyklu chemioterapii(6 ) ma przerwe do 18 wrzesnia. Najwiekszym problemem po zakonczeniu chemioterapii jest wysoki poziom cukru, nawet do 520, zwiekszono dawke insuliny, bylo lepiej 2-3 dni, diety przestrzega bardzo, jama ustna w stanie zapalnym, liczne afty, krosty na jezyku i w kacikach ust, ktore utrudniaja jedzeni i sa bolace.
KOBIETA, 78 LAT ponad rok temu

Szanowna Pani,

W przypadku męża w leczeniu cukrzycy w grę wchodzi jedynie insulina. Proszę udać się do diabetologa - z zeszytem samokontroli - pomiary na czczo, przed posiłkami, 2 h po posiłkach, warto raz w tygodniu dodatkowo zmierzyć cukier o 22:00, 24:00 i ok. 3:30.. Konieczna jest modyfikacja leczenia - zmiana dawek insuliny, tak , aby glikemie były prawidłowe.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety