Wystąpienie krwawienia po ekstrakcji ósemki

W piątek przechodziłem zabieg usunięcia dolnej ósemki. Standardowo pojawiła się lekka opuchlizna, delikatne krwawienie. Niestety, 4 dni po zabiegu nagle zaczęło mocno krwawić mi dziąsło w miejscu usuniętego zęba. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane, czy jest to naturalna reakcja. Pamiętam, że tuż przed zauważeniem niepokojących objawów "badałem" delikatnie ręką opuchliznę. Oczywiście stosowałem się do wszystkich zaleceń pozabiegowych, tj. dieta płynna/półpłynna i antybiotyk.

Powinien Pan udać się na kontrolę do lekarza przeprowadzającego zabieg ( tylko on zna stan przed zabiegiem oraz przebieg leczenia ). Po zbadaniu stanu miejscowego zaleci dalsze postępowanie.

Lek. dent. Agata Duda

koniczna jest kontrola u lekarza wykonującego zabieg
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk