Wzrost poziomu TSH przy prawidłowym fT3 i fT4

Witam czy jest możliwe aby przez 2 miesiace TSH z 3.5 podskoczyło do 4.4 ? PRzy prawidłowym ft3 i ft4. Czy na wynik badania mogło wpynac zakazenie drog moczowych i oddechowych ? Dodam że staram ię o dziecko i prolaktyna tez jest podwyższona wynosi 30.1 a norma jest 29.9. Moj ginekolog mowi ze moje tsh ma sie nijak do ft3 i ft4 ..

Lek. Tomasz Budlewski

tsh jest wskaznikiem zmiennym, proponuję udac się do lekarza enokrynologa, po badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postępowanie.