Za duża macica - czy to możliwe, żeby USG myliło się co do wieku ciąży?

Lekarz podczas ostatniego badania stwierdził, że moja macica jest za duża w stosunku do wieku ciąży. Według USG powinien to być 10 tydzień (pomiar zarodka w 6 tygodniu 5 dni - 7,5 mm), a pani doktor twierdzi, że albo ciąża jest starsza, albo mnoga. Czy to możliwe, żeby USG myliło się co do wieku ciąży? Czy lekarz podczas USG mógł nie zauważyć, że jest to ciąża mnoga (na USG był pojedynczy pęcherzyk ciążowy)?

Witam serdecznie!
Pojedynczy pęcherzyk płodowy świadczy o ciąży pojedynczej. Niestety bez badania nie jestem w stanie ustalić przyczyny powiększonych wymiarów macicy. Prawdopodobne są jednak dwie hipotezy.
Pierwsza, być może Państwo są stosunkowo wysocy albo choruje Pani na cukrzycę, co sprawia, że zarodek jest większy. Tego typu odchylenia wielkości zauważalne są zwykle w późniejszym czasie ciąży, ale nigdy nic nie wiadomo.

Druga hipoteza to niedokładne wymiary pęcherzyka. Odchylenia w pomiarach w tym etapie ciąży mogą wahać się nawet do 7 dni. Zarodek bowiem jest mały i wystarczy ułamek milimetra, by dokonać niedokładnego pomiaru.
Proszę zachować spokój i powtórnie wykonać badanie za kilka dni. Z Pani opisu nie widzę jednak powodu do niepokoju.

Pozdrawiam