Zabieg wstawiania płytki po złamaniu nadgarstka z przemieszczeniem

dzien dobry,opisze krotko moj problem.Wczoraj zlamalam reke,w szpitalu stwierdzili ze to zlamanie nadgarstka z przemieszczeniem,nie wiem co robic,lekarz powiedzial ze po pieciu dniach,powinnam zgodzic sie na operacje,wstawienie jakiejs plytki,czy to bolesna operacja?i jakie sa skutki pooperacyjne?czy ta plytka zostaje juz na zawsze?I czy po operacji wloza mi ja w gips?Z gory bardzo dziekuje a odpowiedz,strasznie sie tego boje

Witam,
Chociaż nie widziałem zdjęcia podejrzewam, że mówi Pani o złamaniu nasady dalszej kości promieniowej czyli o złamaniu "loco typico". W pewnych sytuacjach tego typu złamanie faktycznie wymaga zabiegu operacyjnego z zastosowaniem płytki jednak zawsze przed podjęciem takiej decyzji (zabieg należy do dość obciążających) należy podjąć próbę nastawienia i leczenia w gipsie.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia