Szyna 18. lat po złamaniu kości promieniowej a zmiany skórne na przedramieniu

Witam serdecznie, Około 18 let temu doznałem złamania kości promieniowej z przemieszczeniem i odpryskami zrost i załanie trwało pół roku.Poprzez zaniedbanie i inne okoliczności. Szynę mam do dnia dzisiejszego. Ogólnie mi nie przeszkadzała. Cztery lata temu zarejestrowałem się w kolejce do usunięćia, zostalo mi jeszcze 2 lata. Dwa lub trzy lata temu pojawiły mi sie na przedramieniu od strony wewnętrznej uczulenia w potaci wyprysków, coś jak egzema.Czy to może być wynikiem metalu jaki mam w ręce?

Witam,
Jest bardzo mało prawdopodobne aby po tak długim czasie metal zespalajacy dał odczyn na skórze jednak sa opisywane takie przypadki. Sugeruje konsultacje u specjalisty ortopedy i rozważenie szybszego terminu usunięcia metalu.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu
Klinika Solumed-Ortopedia