Zabieg zaszycia rany znajdującej się w odbycie

witam bylem u proktologa i lekarz bardzo starej daty stwierdzil odrazu ze musze miec operacje zaszycia rany ktora znajduje sie w odbycie. Oczyszczenie jej i zaszycie po uprzednim znieczuleniu od pasa w dół. Lekarz nie zalecil mi zadnych masci zadnych sposobów by z tym walczyc w inny sposob niz operacyjny, czy jest szansa by cokolwiek wyprobowac by pomoglo zabic ten nie samowicie bolesny przypadek. po oddaniu stolca boli przez 7-8h, bol nie do wytrzymania, a operacja dopiero za 4 miesiace:( prosz

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - z opisu - wydaje się, iż jest to szczelina odbytu. Leczenie jest dwojakie - farmakologiczne (czopki,maść) lub operacyjne (co, zaproponował Pani lekarz)
Moim zdaniem, należy zacząć od leków, zawsze jest czas na chirurgię.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski - specjalista chirurg

Nie wiem o jaką chorobe chodzi - NIE BADAŁEM PRZECIEŻ PANA!!! A LECZENIE PRZEZ INTERNET -NIE ISTNIEJE!!! Proszę udać się do innego proktologa! zż