Zaburzenia koncentracji i nastroju

Nie lubię ludzi, (ja się ich nie boję, tylko nie lubię z nimi przebywać). Obserwuję też u siebie też to, że mogę być mocno do czegoś zmotywowany, ale najmniejsza błahostka potrafi sprawić, że wściekły rzucam to zajęcie. Ponadto zdarzają mi się dni, w których z trudem zasypiam. Czasami mogę skakać z radości i śpiewać, chociaż nic się nie wydarzyło. Zauważyłem też, że ciężko mi skoncentrować się na jednej rzeczy i do końca zrealizować. Czy powinienem odwiedzić specjalistę? Co się ze mną dzieje?

Jest to forma obawy przed oceną i trudno z nią walczyć gdy byliśmy często krytykowani, choć praca jeszcze nie była ukończona.
Takie obawy najlepiej jest przepracować z psychoterapeutą.
Pozdrawiam.

Szanowny Panie,

Takie falowanie nastroju, zmienność poziomu koncentracji i rytmu snu z pewnością przyczynia się do dużego dyskomfortu w Pana życiu. Zgłaszane przez Pana objawy mogą się brać z bardzo różnych powodów, zarówno psychologicznych jak i związanych z działaniem mózgu. Proponuję Panu, aby udał się Pan na konsultację psychoterapeutyczną. Doświadczony klinicysta pomoże Panu w określeniu i sprecyzowaniu natury zgłaszanych przez Pana objawów. Być może będzie potrzebna konsultacja z lekarzem psychiatrą. Bardzo ważne jest jednak to, że zauważa Pan u siebie niepokojące objawy i chce Pan sobie z nimi aktywnie poradzić.

Serdecznie pozdrawiam.