Zaburzenia miesiączkowania a stwierdzenie braku ciąży

witam, 14 dnia cyklu współżyłam bez zabezpieczenia dostałam miesiączki po 43dniu cyklu,zaczęłam przyjmować tabletki anty., miałam bardzo skąpe krwawienie, zaczęłam 2opakowanie i tetralysal w terminie planowanego krwawienia nie dostałam do zaczełam nowe opakowanie(czyli 3)i już drugi raz nie dostałam plamienia. byłam u ginekologa 11 tyg2dni po współżyciu które było ostatnie a na 5 nie przed koncem 2 opakowania, nie stwierdził ciąży. czemu nie mam okresu ?teraz nie biore tab. bo czekam na okres.

Podczas stosowania niektórych tabletek antykoncepcyjnych krwawienia są skąpe lub całkowicie zanikają. Jeżeli ciąża została wykluczona, to proponuję poczekać do wystąpienia miesiączki i wtedy rozważyć diagnostykę hormonalną i ewentualną zmianę tabletek antykoncepcyjnych.