Brak miesiączki a tabletki antykoncepcyjne

witam,brałam tabletki antykoncepcyjne półroku,zrobiłam przerwę na 1opakowanie,gdy dostałam 4dniowego okresu znowu zaczęłam je brac,po 1opakowaniu dostałam prawie niezauważalnego plamienia a po 2nie dostałam wcale(5dni przed końcem 2opakowania, czyli 79 dni po ostatnim stosunku byłam u ginekologa,na rutynowym badaniu(wziernikiem, a później ręką uciskanie podbrzusza dr powiedziała że wszystko wporzadku i dała mi nowe tabletki). czy mogę mimo to być w ciąży?czemu nie dostałam okresu?z góry dziękuje

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest znikome. W przypadku wątpliwości warto wykonać test ciążowy. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a krwawienie nie pojawi się po skończeniu kolejnego opakowania tabletek to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.