Zaburzenia miesiączkowania i brak okresu

Witam, miesiączka spóźnia mi się już 11 dni ... ostatnio współżyłam w sierpniu tego roku ale od tamtej pory miałam już kilka miesiączek więc ciąże można wykluczyć? Okres w ostatnim czasie mam nieregularny, od sierpnia przestałam również brać tabletki antykoncepcyjne. Co może być przyczyną takiego opóźnienia cyklu ? Powinnam się zgłosić do lekarza czy jeszcze mogę poczekać ? Proszę o poradę ...

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ciąża wydaje się bardzo mało prawdopodobna (zwłaszcza jeśli nie ma Pani związanych z nią objawów a byłby to już 3-4 miesiąc). Na opóźnienie się okresu może mieć wpływ min. stan emocjonalny czy np. infekcja dróg rodnych. W razie wątpliwości zawsze warto skonsultować się z lekarzem.