Zaburzenia miesiączkowania u 41-letniej kobiety

Dzien dobry! Mam 41 lat i od poczatku tego roku zaczelam miec bardzo nieregularne miesiaczki, tj.co 50, 40, 30 dni. W lutym bylam na standardowym badaniu ginekologicznym, lekarz powiedzial, ze organizm kobiety nie funkconuje jak zegarek i to sie zdarza. Interesuje mnie z czego moze to wynikac, bo sytuacja w zasadzie powtarza sie co miesiac. Troche jest to drazniace. Wczesniej miesiaczki byly w granicach od 24 do 33 dni. Czy to juz ten czas w zyciu kobiety? Czy wykonac jakies dodatkowe badania?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, przyczyn nieregularnego miesiączkowania może być wiele. Konieczna jest diagnostyka i konsultacja z ginekologiem. Pozdrawiam