Zaburzenia snu i trudności w zasypianiu u dziecka

Moja córka ma rok i osiem miesięcy i daje nam bardzo w kość ogólnie jest żywym roześmianym bobaskiem.na codzień przebywa u niani bo niestety obaj z mężem dużo pracujemy ale za to każda wolna chwile jej poświęcamy. Problem tkwi w tym iż moje dziecko nie dopuszcza do siebie słowa nie a usypianie jej trwa czasem 3 godz wiem ze dużo wynika z mojej niekonsekwencji choć bardzo się staram tylko nie mam już sił bo ona ciagle gryzie kopie i szczypie mnie i męża co mamy robić pomocy

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja ze swoim lekarzem - pediatrą. Proszę pamiętać, że aby nauczyć dziecko zasypiania w nocy konieczne są tzw rytuały wieczorne. Chodzi tu o to aby dziecko kojarzyło np kąpiel, dobranockę, kolację jako wstęp do snu.