Założenie wkładu koronowo-korzeniowego na ząb

Witam. Mam przedziwny kłopot stomatologiczny. W 2011 roku na dolną 6. założono mi wkład koronowo-korzeniowy koronę. Wytrzymał 4 lata. W czerwcu br. korona wycementowała się razem z wkładem. Problem pojawił się znowu po 5 miesiącach... korona rusza się, dentysta nie jest w stanie jej wyjąć... Zdaniem stomatologa pod wpływem "ruchu zębów" (mam delikatnie skrzywiony łuk, ale był taki zanim załozono mi koronę) wklad wycenmenetowuje się. Że niby jakaś wada zgryzowa.. Co może być przyczyną?

Bez oceny RTG trudno odpowiedzieć szczegółowo. Możliwe że sytuacja zgryzowa ma tutaj duży wpływ na wyważanie odbudowy. Wkłady mogą być też zacementowane za płytko i stąd problemy.