Zamiana tabletek jednoskładnikowych na dwuskładnikowe

witam, mam pytanie . Niedawno skończyłam karmic piersią i chce zmienic tabletki na dwuskładnikowe, problem w tym ze dzisiaj konczy mi sie opakowanie jednoskładnikowych a wizyte u mojego lekarza mam dopiero w piatek. niewiem co mam robic, czy kupic nowe opakowanie tabletek jednoskładnikowych czy czekac na wizyte i zmiane tabletek bez antykoncepcji. mam nadzieje na szybką odpowiedz dziekuje i pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę skończy to opakowanie, wykonać przerwę 7 dniowa i dopiero rozpocząć nowe opakowanie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Tak naprawdę może Pani zarówno poczekać na zmianę tabletek bez antykoncepcji jak i kupić kolejne opakowanie tabletek jednoskładnikowych. Proszę jednak pamiętać, że robiąc przerwę nie będzie Pani zabezpieczona. By zachować ciągłość antykoncepcji, lepsza jest zatem opcja kontynuacji tabletek jednoskładnikowych.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Może Pani zarówno kontynuować stosowanie tabletek jednoskładnikowych jak i odstawić tabletki do czasu wizyty u lekarza. W przypadku wybrania drugiego rozwiązania ochrona przed ciążą nie zostanie zachowana.