Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a skuteczna ochrona

Jeżeli zaczęłam swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne brać w pierwszy dzień okresu i jak się skończyły i zrobiłam pierwszą przerwę i wypadały branie nowego opakowania np, jak kończył mi się okres. To dobrze je stosuje czy źle? Jestem zabezpieczona czy na czym to polega? Bo u mnie nie wypada branie tabletek na pierwszy dzień miesiączki tylko np, na koniec okresu. Przez te przerwy.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Pierwsze opakowanie tabletek należy rozpocząć w pierwszym dniu miesiączki. Następnie należy zastosować siedmiodniową przerwę po której należy rozpocząć kolejne opakowanie. Pierwszą tabletkę z nowego opakowania należy przyjąć pomimo trwającego krwawienia. Jeśli stosuje Pani antykoncepcję według powyższego schematu to jest Pani chroniona przed ciążą. W przeciwnym wypadku może dochodzić do osłabienia antykoncepcji.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy