Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych bez 7-dniowej przerwy a skuteczność antykoncepcji

Dzień dobry, mam pytanie. Po raz pierwszy biorę tabletki antykoncepcyjne - wzięłam 21 tabletek i zapomniałam zrobić przerwę, wzięłam następne opakowanie i doszło do stosunku. Czy byłam zabezpieczona?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie ma obaw o ciążę w takim wypadku. Może Pani rozpocząć kolejne opakowanie bez robienia 7-dniowej przerwy i jest Pani zabezpieczona przed ciążą w równym stopniu, co przy stosowaniu się do schematu 21/7.

Pozdrawiam serdecznie!