Przerwa w braniu tabletek antykoncepcyjnych a skuteczność antykoncepcji

Witam! Zaczynam kurację antykoncepcyjną tabletkami. Pierwszą tabletkę powinno się wziąć w pierwszym dniu krwawienia. Ja wzięłam moją pierwszą tabletkę, kiedy jeszcze nie miałam okresu, bo pomyliłam krew po pierwszym stosunku z miesiączką, brałam tabletki przez dwa dni. Prawdziwy okres dostałam 6 dni po tym jak odstawiłam tamte tabletki. Jeżeli teraz zaczęłam brać tabletki, to czy jestem w pełni zabezpieczona przed ciążą?

Witam serdecznie!

Jeśli dobrze rozumiem, obecnie jest Pani w trakcie przyjmowania tabletek z drugiego blistra. Jeżeli rozpoczęła go Pani w 8 dniu trwania przerwy, zachowując schemat 21+7, to jest Pani całkowicie zabezpieczona i może Pani zrezygnować z dodatkowych metod zabezpieczenia.

Jeżeli przerwa trwała dłużej niż 7 dni, konieczne jest dalsze stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni.

Pozdrawiam