Mam plamienia - czy powinnam zrezygnować ze stosowania tabletek?

Witam. Mam 33 lata. Przez 4 miesiące brałam tabletki F*** bez żadnych skutków ubocznych. Zrobiłam miesięczną przerwę i rozpoczęłam kolejne opakowanie od 1. dnia miesiączki, jednak ta nie skończyła się. Plamienie od pierwszego dnia było skąpe i takie jest już drugi tydzień. Czy powinna przerwać branie tabletek? I czy jestem zabezpieczona?

Redakcja abcZdrowie

Decyzja odnośnie przerwania lub kontynuacji przyjmowania tabletek powinna zapaść w porozumieniu z Pani lekarzem prowadzącym. Jeżeli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne prawidłowo, to nie widzę powodu, dla którego miałyby one być mniej skuteczne w zapobieganiu ciąży niż poprzednio.