Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zanik potrzeb seksualnych podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej

Witam, biorę tabletki od 3,5 roku. Na początku stosowałam plastry antykoncepcyjne, ale musiałam odstawić ze względu skutki uboczne. Następnie zazywałam tabletki Yasminelle, ale otyłość dawała się we znaku, więc zmieniłam na Sidrettelę 20. Niestety po dłuższym stosowaniu mója chęć na działania seksualne spadła, bardzo znacznie. Czy w związku z tym powinnam zmienić lek lub odstawić w zupełności?Próbowałam osłonowych tabletek, ale zmian nie było.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam, Szanowna Pani, spadek libido jest jednym z najczęstszych skutków ubocznych stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem,który wskaże modyfikację leczenia. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy